Sheeva Yoga

«zpět na library

Search & Drink

Dvě spřízněné kapely z Ostravy na velké desce, Sheeva yoga drhnoucí power-violence a Disney valí crust s ženským vokálem, tohle je split "Search & Drink"!

Premiérový počin na velkém asfaltu těchhle vzájemně propletených kapel z Ostravy, Sheva yoga a Disney, pokud dobře počítám na vydání se podílelo 17 labelů, název celého LP je ”Search & Drink”. Kromě parádního zvuku obou kapel je zde i do detailu dotažený obal, který skrývá leporelo na kterém jsou vyobrazeny obě kapely v komixovém zpracování, nasávající Disney a pódium drhnoucí Sheeva yoga, o luxusním fialovém vinylu nemluvě. V bookletu naleznete fotky obou kapel jak ze vzpomínkové knihy na zesnulé a jejich texty s překlady, Sheeva přidala i komentáře. Sheeva yoga vás na svojí straně drtí jedenácti válama v neúprosném nasraném power-violence tempu ala Charles Bronson, důkazem je i cover od výše zmíněné kapely ”Indyvidualized floorpuncher”. Oproti předchozím nahrávkám mi přijde, že Sheeva zní o dost razantněji a nasraněji, což je jen ke prospěchu věci, taky zde není tolik experimentálních kudrlinek. Texty nejsou nijak dlouhé, ovšem trefují se přesně na cíl, například do G.W.Bushe, Internetové komunikace, trendy nu-metal vlny a taky do vlastních řad, přikládám dva texty:

"L´AMI DU PEUPLE"

Ó ty lišácký texasane!! Chtěl bych mít tvou odvahu - hrát si na světového Marse, když nedohlédneš ani na cíp svého kovbojského klobouku! Jó kdo to byl Mars se ptáš? Zkus se podívat do bible. Třeba to tam bude...

"OBĚTI PUNKOVÉ MÓDY"

Ó jéje copak si dnes vezmu na sebe??? A jaké boty??? Kurva to je dilema... Mám si vzít radši tričko Tragedy anebo Locust??? Jsou lepší emo kostěné brejličky a tesilky nebo nábojový pás a oškubané uplé džíny s nášivkami??? Kdo má lepší účes – Kawakami z Disclose a nebo David Beckham??? Asi se podívám do Heartattacku, Maximum rock´n´rollu a nebo Esquiru nebo Cosmopolitanu...

Od Disney jsem očekával pseudo-švédský D-beat, jenomže tohle je masakroidní hc-punk s crustovým, místy až záhrobním vokálem. Oproti albu “Rum not bombs” skok vpřed, rychlejší, dravější, navíc vokál je míň uječený a líp tam sedne. Deset válů naškrábaných na pár řádků o kapele, kámoších a chlastu, to jsou Disney! Pokud sjíždíš fastcore, power-violence, hc-punk nebo crust na tomhle LP si určitě smlsneš!

Trojka, RAW ZIN, http://rawezin.wgz.cz

«zpět na library